Człowiek a forma zabudowy jego przestrzeni egzystencjalnej

STAWICKA okł1013

 

Maria Stawicka-Wałkowska
 „Człowiek a forma zabudowy jego przestrzeni egzystencjalnej”

(The human and the form of constructing human existential space)
Przedmowa: prof. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell,
dr hab. inż. arch. Antoni Tarszkiewicz, profesor Politechniki Gdańskiej
Format: 23 x 23 cm, stron 144, oprawa miękka
ISBN 978-83-941656-0-4
Wydanie I, Biuro Promocji Sztuk Jacek Chromy, Warszawa 2015
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zamówienia prosimy składać pisząc na adres mailowy: biuro@biuropromocjisztuk.pl

 

 

Prof. dr hab. inż. arch. Maria Stawicka-Wałkowska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1962 r.), na którym podjęła swoją pierwszą pracę. Od 1965 r do 2001 r. była pracownikiem naukowym w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie i od 1995 r. równocześnie  kierownikiem Katedry Architektury Morskiej i Przemysłowej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej (do 2009 r.) Jest autorką i współautorką ponad dwustu publikacji i projektów z zakresu metod zabezpieczania przed hałasem przemysłowym i komunikacyjnym oraz zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
Wydana właśnie książka – „Człowiek a forma zabudowy jego przestrzeni egzystencjalnej” – jest przekrojowym esejem, w którym Autorka porusza różnorodne zagadnienia z dziedziny architektury, psychologii i filozofii, które są wynikiem Jej wieloletniej pracy pedagogicznej i naukowej i doświadczenia życiowego. Publikacja adresowana jest zarówno do profesjonalistów architektów jak i do adeptów architektury. Także czytelnik zainteresowany szeroko pojętą przestrzenią egzystencjalną znajdzie w tej bogato ilustrowanej książce wiele ważnych i inspirujących informacji.
Autorka zabiera Czytelnika w ciekawą podróż po świecie, w którym architektura jest ważnym sposobem wyrażania potrzeb ludzkich; próbuje odpowiedzieć nie tylko na pytanie w jaki sposób uczynić przestrzeń zabudowaną przyjazną człowiekowi, ale także dlaczego tak?